Kategorie: Wszystkie | Dziennik | Pamiętnik | Tytułem wstępu
RSS
środa, 14 grudnia 2016
dlaczego zaczęłam pisać dzienniki

wwa zachodnia 27.06.2000

 

Dlaczego piszę ten dziennik? Myslałam o tym wielokrotnie, zawsze oddalałam te myśl wykręcając się brakiem czasu. A właściwie stwierdzałam, źe tego typu pisanie po prostu nikogo nigdy nie zainteresuje. A jednak.

Kupiłam wczoraj Biografię Anais Nin. ciekawa kobieta. Mam ochotę sięgnąć po jej dzienniki. Stała się sławna i doceniana między innymi dzięki tym dziennikom. Może więc i ja? Kim ja jestem? Kobieta, która pisze jakieś tam, mało jeszcze ważne teksty? Może jestem jednak jak Anais Nin , gdzieś tam w głęb siebie samej liczę na... sławę, docenienie.

Dlaczego więc nie dzięki dziennikom, jesli książki moje nie spodobają się. Ale trzeba czasu. Trzeba. I pomyśleć, że mam dwadzieścia sześć lat a czuję się tak stara . Anais zaczęła pisać wcześnie. Nie pamiętam, chyba jako jedenastolatka. Ile straconego czasu..

Zaczęłam przecież pisac opowiadania i dłuższe opowieści niecały rok temu. W lipcu. Wydarzyla się miłość i rozstanie i rozpacz. Nie będę tu za długo o tym mówić, bo kto miałby ochote poznać tę historię niechaj zajrzy do mojej "Niny" (www.asianka.pl teksty) Było mi ciężko więc zaczęłam pisac. Spontanicznie i nieoczekiwanie. A potem tak już było. Pisałam jedną opowieść za drugą. Żartowałam, że popadam w grafomanię, bo nie byłam zdolna przerwać tej zabawy literackiej. nie chciałam nawet przerwać. Po jednej zakończonej historii zaczynałam kolejną. Nie brakowało mi pomysłów. Nie chciałam przerwać jakbym obawiała się, że nagle odejdzie mi ochota, że wena odpłynie, czar pryśnie i pozostanę sama bez możliwości i chęci pisania. Taka nagle zubożała.

Tak, ale to miał być dziennik, a póki co pojawił się przydługi wstęp...i ani słowa o dniu dzisiejszym...

22:26, uparcieiskrycie , Pamiętnik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 grudnia 2016
pierwszy dziennik

Pierwszy dziennik powstał w 2000r, w gruncie rzeczy niedawno. zaledwie 16 lat temu :)

Byłam wtedy mieszkanką Warszawy Ursus.

Co poza tym? Dowiemy się z dziennika, który w tym blogu będzie wpadał do wpisów w zakładce Pamiętnik, bo to dawne jednak dzieje.

 

Zaczęłam ten dziennik, o pomarańczowej okładce tak:

 

Pierwsza strona, powinna być może pusta?

Data. Muszę pamiętać, aby wyraźnie pisać  i aby wpisywać daty. A więc motto:

 

Wpisz datę

Wpisz miejsce

pisz wyraźnie

 

 

22:58, uparcieiskrycie , Pamiętnik
Link Dodaj komentarz »
O autorze