Blog > Komentarze do wpisu
Terapia wewnętrznego dziecka - terapeuta to przede wszystkim człowiek

Chodzę do psychologa do zwykłego ośrodka gminnego w swoim mieście. Tak zwanego MOPSu.

Ale i tam można znależć bardzo uważnego, dobrego psychologa, który przychyli się do propozycji pójścia drogą terapii wewnętrznego dziecka, a nie będzie tylko chciał doraźnie pomagać i wysłuchiwać chwilowych lęków i problemów.

JA już nie chciałam i nie potrzebowałam takiej pomocy. Stanęłam na nogi. I to była tylko kwestia decyzji i przekucia słowa w ciało niejako. Chodziło o to, by za każdym razie na pytanie - Co tam u Pani -- nie wylewać żalów, nie mówić o stresie jaki kosztuje mnie początek roku, moje utrzymanie integralności poglądów, moje decyzje finansowe itd.. Ale skupić się - I ... powiedzieć

- Chcę dziś kontynuować temat dzieciństwa.. Ostatnio opowiadałam o moim pobycie w żłobku..

I super, i wychodzi to ze mnie. Wywlekam te emocje. Za każdym razem jest dużo uczuć, dużo dużo..

I cieszę się że udaje mi się to. Że sięgnęłam do początku. Do .. momentu mojego urodzenia, do momentu ciężkiego porodu mojej mamy, jej strachu jej lęku, który czułam! który musiał się we mnie jakoś zapisać.. A potem wszystko, dom, rodzina, żłobek, przedszkole, szkoła.. Jesteśmy przy okresie wczesnoszkolnym.. taka mała jeszcze Asia potrzebuje przytulania..

Czasem nie czuję potrzeby używania jakichś technik, ale jak wychodze po godzinie spotkania, siadam do samochodu, to daję sobie jeszcze pięć minut na to by ochłonąć, by oczy nie były tak zaczerwienione. I robię EFT -- opukuję swoje uczucia i staram się poczuć czy to już, czy wszystko już wyszło..

A potem gadam sobie z moją małą Asią przez te niecałe 10 minut jazdy do domu samochodem.

 

I cieszę się, że ruszyłam do przodu..

I że ten temat się powoli zamyka.. W miarę jak terapia się tozwija

Polecam szukanie nie tylko prywatnych terapii. Polecam PO PROSTU SZUKANIE DOBREGO PSYCHOLOGA, TERAPEUTY, OSOBY OTWARTEJ NA RELACJĘ TERAPEUTYCZNĄ Z JAKIEJKOLWIEK TECHNIKI I TERAPII

WAŻNY JEST CŻŁOWIEK..

czwartek, 21 września 2017, uparcieiskrycie
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: